Ви увійшли як Гость | Група "Гості" Вітаємо Вас ! | RSS
Меню сайту
Пошук
Архів записів
Головна » Інформація про нас » Умови навчання

Умови навчання

Комунальний заклад «Чернігівський центр професійно-технічної освіти» (ЧЦПТО) є професійно-технічним навчальним закладом третього атестаційного рівня, що входить до системи освіти і забезпечує реалізацію права громадян на здобуття професійної (професійно-технічної) освіти, потреб перепідготовки або підвищення кваліфікації відповідно до їх інтересів, здібностей, стану здоров’я та соціального замовлення суспільства і держави. 

Чернігівський центр професійно-технічної освіти атестований та має ліцензію Міністерства освіти і науки України на право провадження освітньої діяльності з 9 робітничих професій за різними видами підготовки до заявленого статусу – третього атестаційного рівня на рівні Державного Стандарту професійно-технічної освіти. 

Відповідно до рішень Державної акредитаційної комісії навчальному закладу видано:

- Свідоцтво про атестацію з додатком серія РД № 040891 від 25.10.2016; 

- Витяг з рішення Акредитаційної комісії № 1071-АК від 20.10.2016;

- Ліцензію на надання освітніх послуг пов’язаних з одержанням професійної підготовки з робітничих професій, перепідготовки та підвищення кваліфікації з додатком серія АЕ № 285233 від 18.09.2013;

- Витяг з рішення Акредитаційної комісії № 193-АК від 17.07.2015;

- Витяг з рішення Акредитаційної комісії № 95-АК від 01.02.2016; 

- Рішення Акредитаційної комісії України від 28.08.2017 протокол № 66/2.

Чернігівський центр професійно-технічної освіти є юридичною особою, яка має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в УДК Чернігівської області, штамп, печатку з найменуванням навчального закладу.

Формування контингенту учнів, слухачів здійснюється на підставі державного та регіонального замовлення, договорів про підготовку робітничих кадрів з підприємствами, фізичними особами-підприємцями ресторанної галузі, сфери торгівлі та хлібопекарських підприємств Чернігова та області, угод з обласним центром зайнятості  згідно з правилами прийому до Чернігівського центру професійно-технічної освіти, розробленими на підставі Типових правил прийому.

Центр здійснює підготовку робітників високого рівня кваліфікації, як правило, з числа випускників загальноосвітніх навчальних закладів на основі повної або базової загальної середньої освіти, а також професійно-технічне навчання, перепідготовку та підвищення кваліфікації працюючих робітників і незайнятого населення.

Центр може здійснювати допрофесійну підготовку учнів загальноосвітніх навчальних закладів, проваджувати діяльність щодо розвитку здібностей молоді та поглиблення знань з окремих навчальних предметів професійного спрямування.  

На сьогоднішній час Чернігівський центр професійно-технічної освіти – це сучасний навчальний заклад, що готує кваліфікованих робітників для різних галузей економіки.

За роки існування центру підготовлено більше 20 тисяч кваліфікованих робітників для підприємств торгівлі і банків, ресторанного господарства та хлібопекарських підприємств міста та області.

Головним завданням навчального закладу є забезпечення права громадян України про професійне навчання відповідно до їх покликань, інтересів, здібностей, стану здоров’я з метою задоволення потреб економіки у кваліфікованих і конкурентоспроможних на ринку праці робітниках.

Для організації освітнього процесу Чернігівський центр професійно-технічної освіти має: чотирьохповерховий навчальний корпус. Загальна площа приміщень складає 4364,7 м2, в тому числі: навчальна - 2356,2 м2, в т.ч. на одного учня 7,3 м2, з них навчальна 3,9 м2. 

Приміщення відповідають санітарно – технічним нормам, що підтверджується Актом готовності навчального закладу до нового навчального року. Територія асфальтована, озеленена. 

Для здійснення освітньої діяльності з професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки в центрі обладнано:

- 11 навчальних кабінетів, з них: 3 – загально-професійної підготовки, 8 – професійно-теоретичної підготовки; 

- кухню-лабораторію з дегустаційним залом площею 114,8 м2; 

- 2 навчально-виробничі майстерні площею 1060,3 м2; 

- навчальне кафе-бар площею 104,9 м2; 

- актову залу на 384 місця; 

- кабінет практичного психолога, площею – 17,2 м2; 

- медичний пункт площею 14,7 м2; 

- спортивний зал площею 267,2 м2.

Для забезпечення та здійснення методичної роботи в Чернігівському центрі професійно-технічної освіти обладнаний методичний кабінет, площею – 33,8 м2, що відповідає встановленим вимогам.

Діє бібліотека з читальним залом на 24 місця, загальною площею – 140 м2. 

Книжковий фонд налічує 30 995 примірників, із них 4144 – підручники.

Навчальні приміщення оснащені 101 комп’ютерами з сучасним системним програмним забезпеченням, які задіяно в навчальному процесі та мають постійний доступ до мережі Інтернет через WI/FI. Всі навчальні кабінети мають мультимедійні комплекти, які складаються зі стаціонарного та переносного екранів, проектора та ноутбука. 

Навчальне кафе-бар обладнано ноутбуком, плазмовим телевізором та пос-терміналом для проведення розрахунків за програмним продуктом «Система «Ресторан».

Професійно-практична підготовка в Чернігівському центрі професійно-технічної освіти проходить у обладнаних навчально-виробничих майстернях, навчально-практичному центрі ресторанного сервісу і на робочих місцях підприємств міста Чернігова та області згідно укладених договорів. Для проходження виробничого навчання та виробничої практики укладаються типові договори на підготовку робітничих кадрів  з підприємствами замовниками.

Чернігівський центр професійно-технічної освіти здійснює підготовку кваліфікованих робітників для підприємств різних форм власності і підпорядкування, а саме для торгівлі, ресторанного господарства, хлібопекарської промисловості тощо. Працевлаштування випускників щорічно складає 85-90 %.

З метою  підвищення  рівня професійної  підготовки  робітничих  кадрів на базі навчального закладу створено навчально-практичний центр ресторанного сервісу (НПЦ РС).

 НПЦ РС забезпечує впровадження в навчальний процес професійно-технічних навчальних закладів сучасних технологій ресторанних послуг, здійснює підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації учнів (слухачів), робітників сфери ресторанного сервісу та педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів, фізичних осіб за новітніми технологіями із застосуванням сучасних матеріалів, обладнання та інструментів. 

Втіленню інноваційних виробничих технологій сприяє співпраця з навчальними закладами Німеччини та Франції, стажування учнів та майстрів виробничого навчання протягом останніх  років у містах Ліндау (Німеччина) та Центрі молодих спеціалістів Комменжа, м. Гурдан-Поліньан (Франція).

Центр укомплектовано відповідно до штатного розпису. У штатному розписі передбачено посади методиста, практичного психолога, соціального педагога, керівників гуртків. Особи, які займають ці посади мають відповідну повну вищу та спеціальну музичну освіту.

Педагогічні працівники об’єднані у чотири методичні комісії: кулінарних дисциплін, ресторанного сервісу, загальнопрофесійної підготовки і керівників навчальних груп.

Виховний процес є невід'ємною складовою освітнього процесу. При плануванні та здійсненні виховної роботи враховуються інтереси та запити здобувачів освіти. У виховній роботі педагогічний колектив тісно співпрацює з органами учнівського самоврядування. У заклад освітиі функціонують 2 гуртки художньої самодіяльності, 2 спортивні секції, 12 предметних гуртків. Середній відсоток охоплення гуртковою роботою –   78 % від загального контингенту. 

Учні, які мають статус дітей-сиріт та ті, що позбавлені батьківського піклування матеріально забезпечені згідно діючого законодавства, нормативних документів зі змінами і доповненнями.

Діловодство і програмний матеріал викладається українською мовою. Навчальний заклад забезпечений нормативними та розпорядчими документами. Діюча в Чернігівському центр професійно-технічної освіти система внутрішнього контролю, забезпечує контроль за всіма напрямками діяльності навчального закладу.

Головним завданням навчального закладу є забезпечення права громадян України про професійне навчання відповідно до їх покликань, інтересів, здібностей, стану здоров'я з метою задоволення потреб економіки у кваліфікованих і конкурентно-спроможних на ринку праці робітниках. 

Ви можете поділитись цією інформацією з друзями, додати її до вибраного або підписатись на оновлення :
Карта НПЦ України
МОН України
Електронна ліцензі
Форма входу
Наше опитування
Оцініть наш сайт
1. Відмінно
2. Добре
3. Непогано
4. Жахливо
5. Погано
Всього відповідей: 32
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Корисні посилання
Профорієнтаційний термінал
Block title
Block content
Block title
Block content
Мова сайту

Чернігівський центр ПТО © 2010-2024 Система Orphus