Щорічно, у третій четвер травня, українці святкують День вишиванки. Цього року цей день припадає на 18 травня.
З нагоди цього свята у бібліотеці нашого центру пройшла виховна година «Візерунком стала рідна Україна», яку підготували для учнів викладач етнології Матвієнко Сергій Віталійович, викладач спецдисциплін Науменко Світлана Федорівна та бібліотекар Курданова Тетяна Миколаївна.
![](/_nw/5/s69969909.jpg)
![](/_nw/5/s90155896.jpg)
![](/_nw/5/s98399856.jpg)
Учні переглянули відео презентацію, послухали цікаву розповідь Сергія Віталійовича , який наголосив на тому, що українська вишиванка – це те, без чого важко уявити українську культуру , побут і історію... Кольоровими нитками вона вплетена у наші традиції. І найважливіше те, що українська вишиванка, маючи вікову історію, не втратила своєї популярності і до сьогодні. Більше того, нині можна з впевненістю говорити про відродження українських традицій у сучасній інтерпретації. Загалом, у культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Українську вишивку називають «молитвою без слів», а сорочка-вишиванка – є головним оберегом людини.
|